Gdańsk

23 lipca postanowiliśmy dokończyć naszą podróż szlakiem polskich latarni. Tak więc jesteśmy!
Latarnia morska w Gdańsku Nowym Porcie udostępniona do zwiedzania nie jest działającą latarnią, została wygaszona lata temu i zastąpiona nową, której zwiedzać nie można. Jednak tą 15 lat temu wykupił polak mieszkający w Kanadzie i po odrestaurowaniu udostępnił zwiedzającym, za co jesteśmy bardzo wdzięczni :)
Latarnia nie jest wysoka, ale jej dodatkową atrakcją jest kula czasu, która działa do dziś i wskazuje czas o godzinach 12, 14, 16 i 18.
Bilety wstępu 10 zł / 6 zł. Ciekawostka dla gdańszczan i nie tylko, jeśli macie Kartę do Kultury to bilet wstępu kosztuje 4 zł. Co ciekawe wyrobienie tej karty jest łatwe – jest to tak naprawdę karta biblioteczna i można ją wyrobić w dowolnej filii biblioteki gdańskiej za 1 zł. Niektórzy z nas taką kartę zdążyli wyrobić dzień przed wyprawą. Karta ma wielu innych partnerów u których są inne zniżki, dlatego polecamy, nie trzeba być z gdańska.
Więcej o latarni możecie przeczytać tutaj http://www.latarnia.gda.pl/

Z grozą dowiedzieliśmy się właśnie że skończyło nam się miejsce na zdjecia na naszym blogu! :(
Będziemy musieli pomyśleć nad nowym miejscem dla naszych podróży.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>